Slunečnicová semínka - pražená neloupaná solená - Baktat 150g

Slunečnicová semínka pražená, solená a neloupaná přímo z Turecka.

55 Kč / ks 47,83 Kč bez DPH
Vyprodáno

Slunečnicová semínka, turecký čaj a fotbal. Toto jsou asi tři nejdůležitější věci v životě každého Turka :) Slunečnicová semínka jsou v Turecku velmi oblíbená, avšak v neloupané podobě. Loupání pražených neloupaných slunečnicových semínek je takový jejich rituál.

Slunečnicové semínko patří k nejvýživnějším a nejhodnotnějším koncentrovaným přírodním potravinám, je přirozeným zdrojem mnoha minerálů a antioxidantů. Slunečnicová semínka jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitamínu E a také komplexu vitamínů B. Z minerálů obsahují zejména štědré množství hořčíku, železa, fosforu, zinku, vápníku a selenu. Slunečnicová semena jsou zdrojem hodnotného rostlinného oleje, který je bohatý na nenasycené mastné kyseliny (dříve se označovaly jako vitamín F). Kromě toho obsahují semena i vitamín A a jsou i cenným zdrojem draslíku.

Jedna až dvě lžičky slunečnicových semen denně zlepšuje ostrost zraku. Olej samotný má účinky proti sklerotickým onemocněním a je dobrou základní látkou pro přípravu léčivých olejů a výtažků. Slunečnicová semínka jsou velice dobře stravitelná. Jejich rozmělnění je důležité i proto, aby si z nich tělo vzalo, co potřebuje, jinak projdou trávicím traktem, aniž by organismu cokoli cenného předaly.

Kód Kód: BAK1026
Jméno značky: Baktat
Kategorie: Suché plody, oříšky a semínka
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg
? Vyrobeno: Turecko
Složení: Sunflower seeds
Obsah: 30ml
Druh: Slunečnicová semena
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Baktat je turecká firma pocházející z Bursy, která se specializuje na výrobu tureckých orientálních potravin jako je kuskus, bulgur, konzervy, čaje, kávy, marmelády, sušené plody a další trvanlivé potraviny.