Kuskus - medium - Baktat 500g

Kuskus je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně. Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z pšenice, ječmene nebo prosa.
60 Kč / ks 52,17 Kč bez DPH 120 Kč / 1 kg
Vyprodáno

Kuskus (Couscous nebo Cous Cous) je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně. Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z pšenice, ječmene nebo prosa. Kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vroucí vodou nebo vařícím pokrmem. Kuskus je hlavní složkou nebo přílohou mnoha jídel z rozličné zeleniny jako například z rajčat, mrkve, dýně, cukety, zelí a většinou i masa, ať už drůbežího, hovězího, jehněčího, nebo také ryby.

Typickým kořením na kuskus je marocké koření ras el-Hanout (pro ostřejší chuť se používá harissa). Studený se kuskus podává hlavně jako salát s mořskými plody nebo se používá pro přípravu taboulé. Kuskus se také používá k přípravě sladkých jídel, například s mlékem, rozinkami nebo mandlemi.

Kód Kód: BAK1016
Jméno značky: Baktat
Kategorie: Rýže, těstoviny, bulgur a kuskus
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.5 kg
? Vyrobeno: Turecko
Složení: Semolina
Obsah: 30ml
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Baktat je turecká firma pocházející z Bursy, která se specializuje na výrobu tureckých orientálních potravin jako je kuskus, bulgur, konzervy, čaje, kávy, marmelády, sušené plody a další trvanlivé potraviny.